komputerII miejsce i wyróżnienie w wojewódzkim konkursie "Cyfrowe OZE"

W kolejnej odsłonie serii konkursów, które PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, zorganizowała we współpracy z Zespołem Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu oraz Przedszkolem Publicznym nr 25 w Opolu, nasi uczniowie odnieśli SUKCES.

II miejsce dla Jakuba Derenia i wyróżnienie dla Tymoteusza Sekuły w wojewódzkim konkursie "Cyfrowe OZE"!!!

Tym razem uczestnicy konkursów musieli wykazać się umiejętnością programowania, analizowania danych, algorytmicznego myślenia, posługiwania się nowoczesnymi technologiami informatycznymi, robotyką, mechaniką, a także niezwykłą kreatywnością i smykałką pozwalającą na konstruowanie robotów oraz tworzenie animacji, symulacji lub aplikacji komputerowych.

dyplomyWTESukces naszych uczniów w ogólnopolskim Wielkim Teście Edukacyjnym „Morza i lądy”.

Sukcesem zakończył się udział uczniów klasy 5a: Philipa Nowaka i Laury Białek w ogólnopolskim Wielkim Teście Edukacyjnym „Morza i lądy” z geografii.

Philip Nowak został laureatem II miejsca w kraju, a nasza szkoła zajęła II miejsce w kategorii klas V-VI.

infosukces2020Mateusz Chrobak FINALISTĄ! - kolejny sukces naszego ucznia

Ostatnie miesiące są pełne nieoczekiwanych wydarzeń, które przynoszą wiele nowych wyzwań i wyrzeczeń w każdym aspekcie naszego życia. Mimo tak trudnej sytuacji nasi uczniowie osiągają kolejne sukcesy edukacyjne.

Miło jest nam poinformować, że uczeń klasy 7a, Mateusz Chrobak, uzyskał tytuł finalisy Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego INFOSUKCES 2021.

Cieszymy się z sukcesu Mateusza, gdyż był to bardzo wymagający konkurs, składający się z trzech etapów. W pierwszym etapie Mateusz napisał program, przedstawiający problem pandemii Covid19, w drugim etapie świetnie poradził sobie z testem wiedzowym, a w trzecim etapie stworzył grę multimedialną w programie Scratch.
To kolejny sukces Mateusza, który przekonał się, że umiejętność stawiania sobie wysokich celów i osiąganie ich nie przychodzi łatwo.
Mateusz przygotowywał się do konkursu pod bacznym okiem pani Agnieszki Kret, nauczyciela informatyki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

kalendarzJD2

I miejsce w Wojewódzkim Konkursie  na projekt kalendarza „Oszczędzamy energię”

Zawsze kibicujemy naszym uczniom w rozwijaniu swoich pasji i poszerzaniu horyzontów. Każdy ich sukces jest dla nas wielką radością i dumą! Tym razem składamy gratulacje uczniowi klasy 4b. Jakub Dereń to zdobywca I miejsca w Wojewódzkim Konkursie na projekt kalendarza „Oszczędzamy energię”. Jakub przygotował kalendarz na rok 2021, który zachwycił komisję konkursową. Kuba to młody człowiek, który rozkłada dopiero swoje skrzydła do lotu i na pewno jeszcze nieraz o nim usłyszymy :)

Gratulacje Jakub! Życzymy kolejnych sukcesów!

dyplomUlaSukces uczennicy w Olimpiadzie Historycznej Juniorów

Wielkim sukcesem zakończył się udział naszej uczennicy, Urszuli Kocierz, w Olimpiadzie Historycznej Juniorów. Na szczeblu centralnym uzyskała tytuł finalisty, który poprzedzony był wygraną w etapie wojewódzkim. Sukces ten zapewni Uli dodatkowe punkty w rekrutacji do szkoły średniej.
To nie są pierwsze sukcesy "historyczne" Uli. W zeszłym roku, będąc uczennicą klasy siódmej, zwyciężyła na etapie miejsko-gminnym Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, a w finale wojewódzkim wywalczyła tytuł finalisty. Dzięki tym osiągnięciom aktualnie otrzymuje Stypendium Burmistrza Nysy.
Urszula Kocierz swoje sukcesy wywalczyła pod kierunkiem nauczyciela historii, Krzysztofa Wilka.

GRATULUJEMY!

Mamy LAUREATÓW - kolejne sukcesy naszych uczniów!

Ostatnie miesiące są pełne nieoczekiwanych wydarzeń, które przynoszą wiele nowych wyzwań i wyrzeczeń w każdym aspekcie naszego życia. Ogromne zmiany nastąpiły w zakresie szkolnictwa. Ze względu na pandemię koronawirusa bardzo szybko trzeba było dostosować się do nowej formy nauczania - kształcenia na odległość. Życie szkoły musiało przenieść się do wirtualnej przestrzeni. Mimo tak trudnej sytuacji nasi uczniowie osiągają sukcesy edukacyjne.

Miło jest nam poinformować, że komisja konkursowa przyznała Hannie Król tytuł LAUREATA Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego dla uczniów szkół podstawowych województwa opolskiego w roku szkolnym 2020/2021 oraz Sebastianowi Skowronkowi tytuł LAUREATA Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa opolskiego w roku szkolnym 2020/2021.

Hania i Sebastian najlepiej wiedzą , że umiejętność stawiania sobie wysokich celów i osiąganie ich nie przychodzi łatwo. Jest okupione ciężką pracą, pracowitością, poświęceniem, wysoką determinacją i wiernością podjętym zobowiązaniom. Nie bez znaczenia jest też wsparcie Rodziców i Nauczycieli – ostatecznie jednak przed próbą staje sam UCZEŃ. Tę próbę Hania i Sebastian przeszli celująco.
Hania przygotowywała się do konkursu pod bacznym okiem pani Jolanty Sobocińskiej, a Sebastian pod skrzydłami pani Alicji Rejdak-Bułki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

KALENDARZ WYDARZEŃ

sos osrodki uzupelniajace wielokolorowe