pilkaWyniki rekrutacji do klasy sportowej na rok szkolny 2021/2022

Komisja rekrutacyjna ustaliła listę uczniów zakwalifikowanych, którzy zostaną przyjęci do klasy sportowej po dostarczeniu orzeczenia lekarskiego, wydanego przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, potwierdzającego stan zdrowia, umożliwiający podjęcie nauki w oddziale sportowym.

Lista zakwalifikowanych uczniów

opolskie

Twardogóra 2021- start w Turnieju Nadziei Olimpijskich

W dniach od 26 kwietnia do 2 maja 2021r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielem wychowania fizycznego, panem Przemysławem Kaczmarczykiem,  uczestniczyli w Regionalnym Turnieju Nadziei Olimpijskich dziewcząt i chłopców z udziałem reprezentacji województw śląskiego, dolnośląskiego, lubuskiego i opolskiego.
Przez kilka dni toczyła się zacięta rywalizacja zarówno podczas testów, jak i meczów rozgrywanych w systemie „każdy z każdym”.

Ostatecznie zajęliśmy II miejsce, ustępując tylko jednym setem zespołowi Dolnośląskie, a wyprzedziliśmy faworyzowany Śląsk i Lubuskie.

klasasportowaNabór dzieci do oddziału sportowego dziewcząt i chłopców z dyscypliną wiodącą piłka siatkowa - 2021/2022

Informujemy, że prowadzony jest nabór uczniów do klasy IV – oddziału sportowego dziewcząt i chłopców z dyscypliną wiodącą piłka siatkowa, tworzonego od 1 września 2021r. Rodziców zachęcamy do zainteresowania się klasą sportową dla swojego dziecka i dania mu szansy na przeżycie ciekawej przygody sportowej. Uczniowie w klasach sportowych mają większą możliwość rozwijania swoich zainteresowań i talentów, a jednocześnie realizują wszystkie zajęcia edukacyjne przewidziane dla uczniów w kolejnych latach nauki.
 Do oddziału sportowego przyjmuje się kandydatów, którzy:
1) posiadają stan zdrowia, umożliwiający podjęcie nauki w oddziale sportowym, potwierdzony orzeczeniem lekarskim wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej;
2) posiadają pisemną zgodę rodziców na uczęszczanie kandydata do oddziału;
3) uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej, na warunkach ustalonych przez Polski Związek Piłki Siatkowej.

KALENDARZ WYDARZEŃ

sos osrodki uzupelniajace wielokolorowe